Komunikat prasowy

RK
25 kwietnia 2023

ROBS GROUP LOGISTIC S.A. debiut akcji na GPW – rynek NEWCONNECT  

Tczew, 25.04.2023 r. 

 

ROBS GROUP LOGISTIC, Spółka z branży magazynowo – logistycznej zadebiutuje na NEWCONNECT 28.04.2023 r. Firma od kilkunastu lat świadczy kompleksowe usługi montażu, demontażu, przebudowy i serwisu regałów dla magazynów wysokiego składowania. Firma obsługuje największe podmioty z sektora oraz handlowe i logistyczne na świecie: Jungheinrich, AB Constructor, Stow Group, Bito Lagertechnik, AJ Produkter i Nordiska Lagermontage. Klienci końcowi Spółki, dla których budowano i modernizowano magazyny to m.in.: Amazon, Scania, H&M, Stena Line, DHL, LIDL, CONTINENTAL, VOLVO, BRING, ASTRA ZENECA, CARLSBERG czy Johnson & Johnson. 

Głównym rynkiem działania jest Skandynawia, ogółem przychody z eksportu usług i sprzedaży towarów stanowią 85% całości sprzedaży (2022 rok). Od kilku lat Spółka dynamicznie zwiększa skalę działania, w 2022 roku przychody ze sprzedaży przekroczyły poziom 20 mln zł, co w dużej mierze jest pochodną wysokiej koniunktury w branży magazynowej – inwestycji nowych i odtworzeniowych. 

Od marca bieżącego roku działalność operacyjna firmy przeniesiona została z Tczewa do nowo zakupionego obiektu w Gdańsku przy ulicy Budowlanych. Działalność w tej lokalizacji objęta została decyzją o wsparciu ze strony Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsk. Maksymalna wysokość pomocy publicznej do jakiej Spółka nabyła prawo wynosi 6 050 000 zł. 

Obecnie Spółka dysponuje własnymi magazynami wysokiego składowania o powierzchni 1 500 m2 oraz  600 m2 zaplecza produkcyjnego i powierzchni biurowej. ROBS GROUP LOGISTIC S.A. dywersyfikuje źródła przychodów, oprócz usług oferuje również kompletne regały i akcesoria do regałów – nowe i używane, pozyskując materiały z demontaży. Spółka produkuje również akcesoria i elementy regałów - dysponuje własnym nowoczesnym parkiem maszynowym: m.in. laser fiber 4000 IPG,  prasa krawędziowa CNC, prasy hydrauliczne. 

Debiut akcji na GPW – rynek NewConnect, jest dla Spółki bardzo ważnym etapem w rozwoju, z uwagi na wzrost rozpoznawalności oraz potwierdzenie wiarygodności w oczach inwestorów i kontrahentów. 

Wyróżnione wpisy